• iBobor

• V dňoch 6. 11. – 10. 11.2023 sme opäť súťažili v celoslovenskej informatickej súťaži iBobor.
              Najlepší :1. miesto, dosiahol v kategórii Drobec – T. Rusnák 3.roč. a v kategórii Bobrík -  O. Magdziak  4.roč.
              Úspešnými riešiteľmi v ďalších kategóriách boli:
              L. Korfant. a P. Jurík z 3. ročníka,
              Š. Kuna, E. Borovská, D. Rusnák, S. Hajduček, L. Keraštanová, S. Dostálová, Z. Mazarová,
              S. Krestová a E. Kmeťová zo 4. ročníka,
              D. Zán, T. Bodnárová,S. Štofčíková, F. Nemčík, R. Klein, S. Rusnák, Z. Špernogová, Š.Zaťko, E. Mlynarčíková z 5.ročníka,
              K. Komárová, O. M. Eperješi zo 6. ročníka, D. Šimko, K. Antoliková a M. Barnová zo 7. ročníka,
              A. Kuruc, A. Horňák, Š. Pirč, A. Špernoga, T. Forraiová z 8.ročníka, P. Vojtaník, D. Kresák, K. Solárová z 9. roč.

Všetkým gratulujeme!

• Pasovanie prvákov🤴

• Na tradičnom Pasovaní prvákov sa z prvákov stali Želiari. Na jednotku zvládli všetky úlohy, zložili slávnostný sľub a boli kráľovnou pasovaní za rytierov školy.

Prajeme im veľa síl, vytrvalosti a hlavne chuť do učenia.

• Plachého míľa 2023

• Dňa 2.11.2023 sa v Mestskom parku v Košiciach uskutočnilo známe atletické podujatie - Plachého míľa. Aj tohto roku sa ho zúčastnili aj naši žiaci a opäť z toho boli pekné umiestnenia. V kategórii D3 sa na 3. mieste umiestnila Kristína Komárová (6.A). V kategórii D4 sa na 4. mieste umiestnila Kristína Antolíková (7.A) a na 7. mieste Ema Mikitová (6.A). Darilo sa aj naším chlapcom. V kategórii CH5 sa na 1. mieste umiestnil Oliver Borovský (9.A). a v kategórii CH6 medzi stredoškolákmi sa na 3. mieste umiestnil Ján Popier (9.A) a na 9.mieste jeho brat Adam (9.A). Naším žiakom týmto blahoželáme a ďakujeme aj touto cestou za vzornú a príkladnú reprezentáciu našej školy.

Mgr. Ján Čura

• Noc v škole - jeseň 2023

• V noci z 27.10. na 28.10, sa na našej škole konala už tradičná Noc v škole. Témou boli tentokrát povolania. Žiaci sa zabavili pri viacerých aktivitách a pri plnení niekoľkých úloh. Po spoločných raňajkách v sobotu ráno sa v sprievode rodičov rozišli domov - rovno na jesenné prázdniny.