• Štvrtáci v KOSIT-e

• Dňa 20. septembra sa štvrtáci zúčastnili zaujímavej  exkurzie. Prehliadka KOSITu zaujala každého, či už to boli spôsoby triedenia alebo spracovania rôznych druhov odpadu, alebo technológie a technické zariadenia na minimalizovanie zvyškov spaľovania a emisií. V teoretickej časti naši žiaci ukázali, že separovanie a recyklácia nie je pre nich novinkou, pani lektorku potešili mnohými správnymi odpoveďami na jej otázky a  svoje vedomosti si rozšírili o nové informácie.

Pre dve naše žiačky Klárku Godišovú a Zuzku Mazarovú bola exkurzia natoľko podnetná, že na tému separovania, recyklácie a ochrany životného prostredia vytvorili krátky film.

• Exkurzia v KOSIT-e

• Dňa 19.9.2023 sa žiaci 7.A triedy zúčastnili exkurzie v spoločnosti KOSIT, ktorá sa zaoberá zberom a spracovaním opadu. Pre žiakov bola pripravená prehliadka v priestoroch spoločnosti a aj viaceré aktivity.

• Účelové cvičenie žiakov 1. stupňa

• V stredu 13.9.2023 absolvovali účelové cvičenie aj naši mladší spolužiaci - žiaci 1. stupňa. Účelové cvičenie bolo zamerané na viacero tém - pohyb v teréne, prvá pomoc, dopravné značky a samozrejme pohybové aktivity. Žiaci mali možnosť si tieto veci vyskúšať a naučiť sa kopec nových vedomostí na stanovišťiach, ktoré im pripravili ich učiteľky.

• Účelové cvičenie jeseň 2023

• V dňoch 13.9. a 14.9.2023 žiaci 2.stupňa našej školy absolvovali účelové cvičenie, inak nazývané aj branné. V stredu 13.9. najprv absolvovali teoretickú časť, ktorá pozostávala z tém - zdravotná príprava, výchova k bezpečnému správaniu, riešenie mimoriadnych situácií 1 a 2, pohyb a pobyt v prírode a dopravná výchova. Vo štvrtok 14.9.2023 absolvovali praktickú časť účelového cvičenia v parku Anička, kde mali pripravených viacero stanovíšť, kde si jednak otestovali svoje vedomosti z predchádzajúceho dňa, ale taktiež mali pripravených aj niekoľko pohybových aktivít.

• Slávnostné otvorenie šk. roka 2023/2024

• Dňa 4.9.2023 sme slávnostne otvorili nový šk. rok 2O23/2O24. Už tradične sme sa zhromaždili pred budovou 1. stupňa a ŠKD, kde sme si vypočuli príhovory p. riaditeľky Kulikovej a p. učiteľky Nagyovej. Taktiež sme medzi sebou privítali našich najmenších spolužiakov - prváčikov, ktorí mali svoj veľký prvý deň v škole.