• Na sv. Katarínu...

• Večer na Katarínu sa žiaci stretli, aby spolu zažili netradične tradičnú Noc v škole, ktorá sa niesla v znamení tradícii a zvykov v tento čas. Vyskúšali si, ako sa trasie plotom, zaspievali si pri páračkách, vymetali kúty, vytvorili si triedne adventné svietniky, vyrábali voskové obrúsky, sviečky a zaplesali si na Katarínskom školskom plese.

• Ukážka a praktické precvičenie KPR

• KPR je kardiopulmonálna resuscitácia. Je to súbor postupov s cieľom obnovenia zlyhávajúcich alebo zlyhaných vitálnych funkcií. Naši žiaci absolvovali praktické ukážky KPR a mali možnosť si ju aj vyskúšať.

• Zober rodičov na hokej!

• Neseď doma a zober rodičov na hokej. Najbližšie 2 domáce zápasy HC Košice budú pre deti do 15 rokov zadarmo.

Mesto Košice, OZ Košická aréna a HC Košice Vás srdečne pozývajú na zápasy proti HK Poprad (piatok  25.11. o 17:30) a HK GROTTO Spišská Nová Ves (nedeľa 27.11. o 17:00).

Vstupenky si môžete zakúpiť na stránke: https://vstupenky.hckosice.sk/#/.

Vyberte si miesta pre seba a svoje dieťa (dospelú a detskú vstupenku) a v košíku zadajte do kolónky "kupón" text RODNAHO22, ktorý z Vášho nákupu odráta sumu 3 eurá (= cena detskej vstupenky).

Vstup pre deti len v sprievode dospelého cez špeciálny vchod MOBILE TICKET.

• Naša úspešná žiačka

• V uplynulých dňoch sa žiačka 7. ročníka Táňa Forraiová zúčastnila medzinárodnej súťaže v modernej gymnastike a obsadila krásne prvé miesto. Táničke srdečne blahoželáme!

• Ručné práce

• Dievčatá na krúžku Ručné práce šijú, pletú, vyšívajú. Pod ich šikovnými rukami vznikajú úžasné práce.

• Voskovanie

• Žiaci 7. a 8. ročníka sa na hodine výtvarnej výchovy naučili ako vyrábať voskované obrúsky. Ďakujeme pani Gregovej za super ukážku.

• iBobor

• V dňoch 7. 11. – 11. 11.2022 súťažili naši žiaci v celoslovenskej informatickej súťaži iBobor.

Najlepší výsledok - 1. miesto, dosiahli v kategórii Drobec - Marco Hacio 2.ročník a Ondrej Magdziak  3.ročník.

Úspešnými riešiteľmi v ďalších kategóriách boli:

Šimon Kuna, Klára Godišová, Ema Borovská z 3. ročníka,

Šimon Zaťko, Elisa Mlynarčíková, Matúš Vojtaník zo 4.ročníka,

Kristína Komárová, Matej Rusnák, Ondrej Michal Eperješi z 5. ročníka,

Alexandra Osifová, Alexander Kuruc, Andrej Horňák zo 7.ročníka,

Alexandra Dúhová, Miriam Grígeľová,  Patrik Vojtaník, Oliver Slávik z 8. ročníka,

a z 9. ročníka Martina Bošelová, Michaela Pogányová, Júlia Eštvanová, Ema Mária Krestová a Thomas Kuľbaga. Všetkým gratulujeme!

• ELEKTROODPAD DOPAD

• V spolupráci s firmou SEWA sa naša škola tento školský rok zapojila do projektu ELEKTROODPAD DOPAD.

Zbierame drobný elektroodpad a vybité batérie.

Aký elektroodpad môžete priniesť do kontajnera?

Kontajner slúži výlučne pre malé elektrozariadenia, ktoré sa zmestia do kontajnera: kalkulačky, mobily, holiace strojčeky, fény, kulmy, žehličky na vlasy, rýchlo varné kanvice, mixéry, stolové lampy, malé rádia, fotoaparáty, kamery, nástroje pre domácnosť – vŕtačky, skrutkovače, atď., elektrické zubné kefky. Elektroodpad musí byť vcelku, nerozoberajte ho!

• Súťaž PLODY JESENE

• 1.miesto Jakub Zoľak

2.miesto Miriam Dostalová

3. miesto Sofia Hajduček

Odmenení boli všetci žiaci. Ďakujeme za krásne a kreatívne aranžmány.