• Školský rok 2023/2024

E-twinningový projektBeware, Be Well (BEW-BEW)

e-twinning_prezentacia.pdf

Školský rok 2022/2023

• Zvyšovanie kvality vzdelávania v oblasti IT pre lepšiu uplatniteľnosť na trhu práce - získanie a využívanie stavebníc LEGO® Education SPIKE™ Prime na vyučovaní.

• Národný projekt NPedIT – digitálne vybavenie

Školský rok 2021/2022

• Spolu múdrejší, rozvojový projekt, s cieľom podporiť  školy, prostredníctvom kvalitného a dostupného doučovania svojich žiakov, ohrozených školským neúspechom
              • Olympijský odznak všestrannosti, projekt  zameraný na aktiváciu detí k pravidelnému športovaniu. Vyhlasovateľom je Slovenský športový a olympijský výbor
              • Akadémia Mateja Tótha, s cieľom, aby každé dieťa, ktoré prejaví záujem, malo vytvorené podmienky pre rozvoj svojho talentu. Pomocou kvalitnej metodiky a školených trénerov pomáhať pedagógom dať deťom všeobecný športový základ, ale aj motiváciu a pozitívny vzťah k športu.

Školský rok 2020/2021

Čítame radi, projekt zameraný na zvyšovanie čitateľskej gramotnosti žiakov základných škôl

Školský rok 2019/2020
              Pokračovanie v projekte ERASMUS+    European School Post

Školský rok 2018/2019
              Nový projekt ERASMUS+    European School Post  spolupráca s krajinami Chorvátsko, Rumunsko, Bulharsko, Turecko a Grécko-Kréta.
              1. stretnutie Chorvátsko
              2. stretnutie Bulharsko
              3. stretnutie Rumunsko

Školský rok 2016/2017
              Projekt Erasmus+ / pokračovanie v projekte Flip & Movie

Školský rok 2015/2016
              Projekt Erasmus+ - úspešne sme sa zapojili do ďalšieho medzinárodného projektu pod názvom Flip & Movie". Spolupracovať budeme so školami v Taliansku, Španielsku, Lotyšsku a Chorvátsku. Úvodné stretnutie (Kick - off meeting) sa uskutoční 19. - 23. 10. 2015 v Zadare, Chorvátsko, 23. - 28. 11. 2015 Zadar, Chorvátsko. Apríl 2016 - 1. nadnárodné stretnutie Sevilla, Španielsko. Stretnutie v Košiciach sa uskutočnilo v máji 2016.

Pokračovanie medzinárodného programu eTwinning.

Školský rok 2014/2015
              Zapojenie sa do medzinárodného programu eTwinning. Sedem učiteľov našej školy pripravilo projekty alebo  vstúpilo do medzinárodných a slovenských projektov vzájomnej spolupráce medzi školami Európy.
              Ukončenie projektu "Premena tradičnej školy na modernú" pod názvom:Cez jazykovú gramotnosť a informačné technológie ku škole budúcnosti.

V školskom roku 2013/2014 sme sa úspešne zapojili do štyroch  projektov:
              Národný projekt Elektronizácia vzdelávacieho systému regionálneho školstva - Digiškola.
              Projekt realizuje Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky v spolupráci s Metodicko-pedagogickým centrom,
              je financovaný z prostriedkov Európskej únie v rámci programu OPIS/Operačný program informatizácie spoločnosti/

Projekt - Aktivizujúce metódy vo výchove (AMV) - vyhlasovateľ  MPC Košice

V rámci projektu, financovaného z fondov EÚ sú zapojené dve vyučujúce do vzdelávania v oblasti využitia IKT na odborných predmetoch.  Vďaka projektu sme získali osem počítačov, dva notebooky a projektor.

Začiatok projektu  "Premena tradičnej školy na modernú" pod názvom:Cez jazykovú gramotnosť a informačné technológie ku škole budúcnosti.
              Projekt Modernizácia vzdelávacieho procesu na základných školách

Školský rok 2011/2012
              Projekt Socrates podprojekt Comenius - začíname medzinárodnú spoluprácu s niektorými krajinami sveta ( Taliansko, Cyprus, Španielsko, Litva, Lotyšsko, Turecko, Poľsko)
              V šk.roku 2011 sa uskutočnilo pilotné testovanie štúdie IEA ICILS 2013, ktorá je zameraná na počítačovú a informačnú gramotnosť.

Zúčastnili sme sa dvoch projektov, ktoré  realizoval Štátny pedagogický ústav. Operačného programu Vzdelávanie spolufinancované zo zdrojov Európskej únie, s využitím Európskeho sociálneho fondu a národných zdrojov:

Vzdelávanie učiteľov základných škôl v oblasti cudzích jazykov v súvislosti s Koncepciou vyučovania cudzích jazykov na základných a stredných školách

Ďalšie projekty:
              Sme škola podporujúca zdravie od roku 2002.
              ZELENÁ ŠKOLA
              Zapojili sme sa do projektu s environmentálnou tématikou. Získali sme titul Zelená škola.
              Projekt Rovnaká šanca
              Zameraný na prioritnú oblasť podpory z Nórskeho finančného mechanizmu a finančného mechanizmu EHP na Rozvoj ľudských zdrojov - podporu programov sociálnej integrácie a vzdelávania pre menšiny.

"Dobrodružná vodná cesta"
              Projekt pripravený OZ SOSNA v rámci medzinárodného projektu Union des Terres de Rivieres podporeného INTERREG IIIC.

"Kde a ako budeme bývať"
              Projekt environmentálneho charakteru  podporený U.S.Steel Košice.

Peer skupiny
              Rovesnícke skupiny protidrogovej prevencie.

Infovek
              od roku 1997- základné vybavenie  počítačmi a internet