• Majstrovstvá Slovenska vo voltíži 2023

• Naše žiačky Ema Mikitová, Mária Pirčová, Lilien Mosejová (6.A) a Kristína Mikitová (2.A) sa zúčastnili Majstrovstiev Slovenska vo voltíži pre rok 2023. Ema a Mária dokonca získali striebro v tímovej súťaži. Našim dievčatám blahoželáme a ďakujeme za vzornú a ukážkovú reprezentáciu našej školy a želáme im veľa úspechov v ich športovej ale aj študijnej kariére.

• Deň jabĺk na Želiarskej

• Dňa 16.10.2023 sa na našej škole uskutočnil Deň jabĺk. V rámci tohto Dňa naši žiaci doniesli svoje pochutiny, ktoré z jabĺk pripravili - koláče, zákusky, muffiny a rôzne iné pochutiny. Najlepšie pochutinky boli samozrejme  odmenené výhernými cenami.

• Európsky deň jazykov

• 26. september je deň, ktorý sa už tradične spája s oslavami Európskeho dňa jazykov. Ani naša škola nebola výnimkou a zapojila sa do osláv tohto dňa aj tento rok. Naši žiaci sa pod vedením učiteľov zapojili do viacerých aktivít, ktorými si spestrili tento deň a pripomenuli si, že v Európe sa rozpráva viacerými jazykmi.

• Štvrtáci v KOSIT-e

• Dňa 20. septembra sa štvrtáci zúčastnili zaujímavej  exkurzie. Prehliadka KOSITu zaujala každého, či už to boli spôsoby triedenia alebo spracovania rôznych druhov odpadu, alebo technológie a technické zariadenia na minimalizovanie zvyškov spaľovania a emisií. V teoretickej časti naši žiaci ukázali, že separovanie a recyklácia nie je pre nich novinkou, pani lektorku potešili mnohými správnymi odpoveďami na jej otázky a  svoje vedomosti si rozšírili o nové informácie.

Pre dve naše žiačky Klárku Godišovú a Zuzku Mazarovú bola exkurzia natoľko podnetná, že na tému separovania, recyklácie a ochrany životného prostredia vytvorili krátky film.

• Exkurzia v KOSIT-e

• Dňa 19.9.2023 sa žiaci 7.A triedy zúčastnili exkurzie v spoločnosti KOSIT, ktorá sa zaoberá zberom a spracovaním opadu. Pre žiakov bola pripravená prehliadka v priestoroch spoločnosti a aj viaceré aktivity.

• Účelové cvičenie žiakov 1. stupňa

• V stredu 13.9.2023 absolvovali účelové cvičenie aj naši mladší spolužiaci - žiaci 1. stupňa. Účelové cvičenie bolo zamerané na viacero tém - pohyb v teréne, prvá pomoc, dopravné značky a samozrejme pohybové aktivity. Žiaci mali možnosť si tieto veci vyskúšať a naučiť sa kopec nových vedomostí na stanovišťiach, ktoré im pripravili ich učiteľky.

• Účelové cvičenie jeseň 2023

• V dňoch 13.9. a 14.9.2023 žiaci 2.stupňa našej školy absolvovali účelové cvičenie, inak nazývané aj branné. V stredu 13.9. najprv absolvovali teoretickú časť, ktorá pozostávala z tém - zdravotná príprava, výchova k bezpečnému správaniu, riešenie mimoriadnych situácií 1 a 2, pohyb a pobyt v prírode a dopravná výchova. Vo štvrtok 14.9.2023 absolvovali praktickú časť účelového cvičenia v parku Anička, kde mali pripravených viacero stanovíšť, kde si jednak otestovali svoje vedomosti z predchádzajúceho dňa, ale taktiež mali pripravených aj niekoľko pohybových aktivít.

• Slávnostné otvorenie šk. roka 2023/2024

• Dňa 4.9.2023 sme slávnostne otvorili nový šk. rok 2O23/2O24. Už tradične sme sa zhromaždili pred budovou 1. stupňa a ŠKD, kde sme si vypočuli príhovory p. riaditeľky Kulikovej a p. učiteľky Nagyovej. Taktiež sme medzi sebou privítali našich najmenších spolužiakov - prváčikov, ktorí mali svoj veľký prvý deň v škole.

• Ukončenie školského roka a rozlúčka s deviatakmi

• Dnes, t.j. 30.6.2023 sme sa rozlúčili s uplynulým školským rokom. Žiakom bolo odovzdané vysvedčenie, ktoré odzrkadľuje ich celoročnú prácu v škole. Zároveň sme sa rozlúčili s našimi deviatakmi, pre ktorých to bol posledný deň v našej škole. Dúfame, že sú čo najlepšie pripravení do ďalších rokov života. Prajeme im veľa úspechov v ich nových školách, ale aj v osobných životoch.

• Jarné účelové cvičenie

• Aj tento rok sa na našej škole uskutočnilo jarné účelové cvičenie, inak nazývané aj "branné cvičenie". Žiaci sa v doprovode učiteľov premiestnili do lokality Altánky v Ťahanovskom lese, kde ich čakali viaceré zábavné aj náučné disciplíny, ktoré si pre nich pripravili učitelia. Triedy medzi sebou súťažili vo viacerých disciplínach, ale ako to už napokon býva, víťazmi sa stali všetci, ktorí sa  cvičenia zúčastnili.