• Deň Zeme

• Dňa 22.4.2024 sme si na našej škole pripomenuli sviatok Deň Zeme. V úvode tohto dňa sme sa oboznámili s tým, ako sa máme k našej planéte správať a žiaci z kolégia Zelenej školy nám predstavili aj aktivity, ktoré na našej škole celoročne prebiehajú v rámci ochrany životného prostredia. Druhú časť dňa sme aj napriek nie najlepšiemu počasiu venovali upratovaniu a skrášľovaniu areálu našej školy.

• Zápis do 1. ročníka

• Zápis do 1. ročníka ZŠ sa na našej škole uskutočnil 5.4 a 6.4.2024. Na všetkých budúcich prváčikov sa už tešíme.

• Slávik Slovenska školské kolo

• Školského kola 34. ročníka postupovej súťaže sa zúčastnilo 60 spevákov z 1.až 8.ročníka.

1.kategória:

1.miesto -Sofia Timková- postup na OK

2.miesto -Kristína Hovan, Leon Korfant, Zara Šidelská,

3.miesto- Tomáš Rusnák, Sofia Rusnáková, Katarína Berešová,  Patrícia Gibová, Natália Syrková,  Klára Lauková

2.kategória:

1.miesto- Matúš Vojtaník- postup na OK

2.miesto- Klaudia Nagyová, Zuzana Mazarová,  Klára Godišová, Zaira Špernogová, Zdenka Mackovjaková

3.miesto- Adam Nagy,  Lilien Mosejová, Mária Pirčová,

3.kategória:

1.miesto- Daniel Jacko- postup na OK

2.miesto- Daniel Šimko,  Jakub Mackovjak

3.miesto- Ján Mosej, Adam Špernoga, Silvester  Žiga, Alžbeta Nemtušiaková

• Deň učiteľov

• V Historickej radnici sa uskutočnilo slávnostné oceňovanie košických pedagógov. V utorok večer si ocenenie za prácu v školstve a prínos k vzdelávaniu detí prevzalo tucet učiteľov a medzi ocenenými bola aj naša pani učiteľka Mgr. Martina Leško Pakosová. Pani učiteľke ďakujeme za doterajšiu prácu a prajeme ešte veľa síl do ďalších rokov.

• Zelený certifikát

• Spoločnosť SEWA, a.s. udelila našej škole Zelený certifikát za odovzdaný elektroodpad a použité batérie za rok 2023. Naša škola bola touto formou odmenená za prínos v oblasti ochrany životného prostredia, ktorej sa už dlhodobo venuje.

• Deň plný pozitívnych odkazov

• Štvrtok bol na našej škole deň plný pozitívnych odkazov. V rámci projektu eTwinning projektu, Beware, Be Well sme vytvárali pozitívnu nástenku, na ktorú mohli žiaci pripnúť odkaz svojim spolužiakom. Byť vďačný a vedieť poďakovať aj za maličkosti je dôležitá súčasť nášho wellbeingu.

• Návšteva SHMU

• Dňa 22.3.2024 sa naši žiaci (5.A a 7.A) zúčastnili DOD v Slovenskom hydrometeorologickom ústave v Košiciach. Žiaci mali možnosť bližšie sa oboznámiť s činnosťou a prácou odborníkov v SHMÚ, videli viacero zaujímavých príspevkov a prezentácií a mali možnosť vidieť aj pomôcky a nástroje, s ktorými pracovníci SHMÚ pracujú.

• Vynášanie Moreny

• 22.3., na Deň vody, sme si pripomenuli aj starý zvyk vynášania Moreny (Šmertky) z dediny, ktorý sa konal na Smrtnú nedeľu, teda 2 týždne pred Veľkou nocou. Vyrobili sme ju z lieskových palíc a sena. Žiaci 1.stupňa, s pomocou svojich učiteliek, ju poobliekali a spevom vyprevadili na most k rieke Hornád. Vyzlečená, upálená a hodená do vody tak ukončila svoju vládu a prenechala ju jari.

• eTwinning 🍏

• Náš e Twinning projekt je v plnom prúde. V rámci nášho ďalšieho projektového dňa sme sa dozvedeli niečo o zdravom jedle a ako vplýva na naše telo a pohodu. Súčasťou projektového dňa bola aj ochutnávka.