• Karneval: Doprava a ovzdušie

Martin Zahatňanský- semafor

3. Lili Mosejová - cesta

Alexej Živčák- kyslík

• Krásne Vianoce praje ZŠ s MŠ Želiarska 4.

• Aj keď čas je teraz neistý

a odstupy nám zaistil,

nedovolil mať Vianočnú akadémiu spolu,

vychutnajte si jej čaro z domu.

Online darček dnes k všetkým letí,

pripravili ho naše deti,

tak zastavme na chvíľu čas

a vychutnajte si Vianoce v nás.

Krásne Vianoce praje ZŠ s MŠ Želiarska 4.

• Ďakujeme!

• Spolu sme to dokázali! Získali sme prvé miesto v kategórií 86 - 200 žiakov v našom kraji.  Ďakujeme za každý hlas, ktorý prispel k tomu, aby sa naše deti stali aktívnejšimi, zdravšími a šťastnejšími. V školskom roku 2022/2023 tak budeme môcť privítať v našej novej telocvični aj odborný tím Mateja Tótha. ĎAKUJEME.

• Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?

• Naša škola sa zapojila do projektu Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?, v rámci ktorého žiaci naplnili vyzdobené krabice každodennými maličkosťami. Tieto darčeky boli odovzdané do košických domovov sociálnych služieb. Tam určite potešili našich seniorov, ktorí cez sviatky nebudú môcť navštíviť svojich blízkych. Sme presvedčení, že žiaci dali do týchto darčekov kúsok svojho srdca, a aspoň takto na diaľku vyčarili úsmev na tvári nejednému človeku.

• Majstrovstvá Slovenska vo voltíži

• Dievčatá zo 4.A Emka Mikitová, Lili Mosejová a Máška Pirčová zažiarili na Majstrovstvách Slovenska vo voltíži, ktoré sa konali v dňoch 24.-26.9.2021 v Hrabušiciach. V juniorskej kategórii družstiev  získali striebornú medailu, v súťaži jednotlivcov v kategórii D1 sa Máška Pirčová stala majsterkou Slovenska a Lilka Mosejová sa umiestnila na vynikajúcom 4. mieste spomedzi 25 účastníčok a deviatich slovenských voltížnych klubov.

Gratulujeme!

• LEGO® Education SPIKE™ Prime

• S radosťou vám môžeme oznámiť, že naša škola uspela v rámci (osobitne) výzvy „Zvyšovanie kvality vzdelávania v oblasti IT pre lepšiu uplatniteľnosť na trhu práce“. Vďaka tomu sme získali sety LEGO® Education SPIKE™ Prime, ktoré žiakom pomôžu hravou formou získať užitočné zručnosti a informácie z oblasti IT.

• Medzinárodný deň prekladateľov

• Pri príležitosti Medzinárodného dňa prekladateľov, ktorý sa koná každoročne 30. septembra, si žiaci tretieho až piateho ročníka vo štvrtok a piatok vyskúšali na hodine anglického jazyka, čo všetko táto profesia obnáša. Rozdelení do skupín dostali cudzojazyčný text, ktorý mali v určitom časovom limite preložiť (aj za pomoci slovníkov) do slovenského jazyka, a tým splniť prekladateľskú zákazku. Jednotlivé preklady prešli kontrolou a žiaci si okrem jazykovej stránky precvičili aj tímovú spoluprácu.

• 1.kategória

1.miesto- Sofia Timková -postup na OK

2.miesto- Zuzana Mazarová, Matúš Vojtaník

3.miesto- Klára Godišová, Viktória Annie Pazdičová, Rebeka Redayová

2.kategória

1.miesto- Daniel Šimko-postup ma OK

2.miesto- Zoja Anna Jakabová

3.miesto- Veronika Mišaneková,Mária Pirčová

3.kategória

1.miesto- Olívia Pokutová-bez postupu na OK

• Európsky deň jazykov

• V predstihu sme oslávili Európsky deň jazykov (26.9.) plnením jazykového zadania vybranej európskej krajiny. Žiaci si doma pripravili vybrané cudzojazyčné frázy, vlajku svojho štátu a tématicky sa zladili na farebnú vlnu svojej vlajky. Výsledkom ich práce bola spoločná prezentácia jazykov.

• Príspevok ZRPŠ

• Vážení rodičia, úhradu príspevku ZRPŠ v sume 15 €, prosíme posielajte na číšlo rodičovského účtu:

Do správy pre príjimateľa napíšte meno a priezvisko dieťaťa.

• Oznam: školská jedáleň

• Prosíme rodičov, aby pri platbe za obedy do správy pre príjemcu uvádzali meno a triedu žiaka, za ktorého uhrádzajú stravné.

Číslo účtu  ŠJ na zasielanie platieb: SK93 5600 0000 0005 0457 0007

• Riaditeľské voľno 14.9.2021

Z .z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov.